4.kapitola-Záhadná jeskyně

10. června 2011 v 21:34 | mikaila barnie |  Anděl vs. ďábel

Je krásný sluneční den. Pro všechny děcka je to nejlepší den ve školním roce. Pro Miki to je ale opak.


4. Kapitola- Záhadná jeskyně

Je 14.9 a učiteli vymysleli školní výlet. Všechny děti se hrozně moc těší. Budou mít klid od školy a můžou být v klidu se svými kamarády. Ale jeden člověk se tam vůbec netěší. Je to Miki. Co tam jenom bude dělat? Její nejlepší kamarádka chodí s klukem, kterého miluje. Nemá vůbec s kým být a je z toho smutná.
,,Miki kam si sedneš?" zeptala se třídní učitelka. Miki neměla tušení. ,, Nevím". Došla k jedné spolužačce, ta má vedle sebe volno jako jediná, Miki doufá, že si bude moct přisednout. ,,Můžu si sednout vedle tebe?" Ne, promiň, vedle mě sedí Sára." Miki došla až k Ewě. Objímala se zrovna s Chrisem. Miki to přišlo nechutný. Tak šla radši dál a sedla si na jediné volné místo. Ach jo, proč je holek sudý počet? Proč teď s nikým nemůže být? Proč nemůže být s klukem, kterého má ráda, ani se svou kamarádkou? Miki se celou dobu dívala jak je Ewa s Chrisem šťastná a přemýšlela, jak by se jí líbilo, kdyby ona byla Ewiným místě. Byla to nádherná představa, která si Miki moc líbila. Ale bohužel se nemůže stát.
Třída je v obrovské jeskyni. Paní jim vykládá přednášku, jak to tady bývalo v minulosti: ,,O jeskyni se říká, že zde zemřeli 2 turisti z Maďarska a že jednou za rok tady straší jejich duchové." Nikdo nad tím nepřemýšlel a všichni říkali, že je to lež. To se ale hodně mýlili.
,,Práásk" ozvalo se z baterky. Baterka paní průvodkyně přestala svítit. Ještě, že funguje osvětlení. Zase se všichni mýlí. ,,Práásk se ozvalo i ve světlech. ,,Co to je?" ,,Co budeme dělat?",, Musíme sehnat světlo" ,,Utečeme pryč". Po jeskyni se rozléhaly křiky. Nikdo nevěděl, co má dělat.
Minuty pomalu ubíhaly. Nic se pořád nedělo. Vtom Miki uslyšela zajímavý hlas. ,,Uutumallokkhhll" se ozvalo znovu. Miki se celá třásla. Bojí se. Zaklepala na kamarádku vedle: ,,Slyšela si to taky?" ,,Ne, co?" ,,No ten zvuk" ,,Ne, bylo to úplné ticho." A znovu. Zvuk ji lákal k sobě. Je to jako bonbonek nebo zmrzlinka pro dítě. Nemohla přestat. Musela jít za zvukem, i když nechtěla. Co se s ní jen stane? To nikdo neví!
Miki se probudila z bezvědomí. Asi ležela jenom chvilku. Hned se něčemu začala divit! Co tady pohybuje s věcmi? Vždyť tu nikdo není! Miki cítila jenom jemný vánek. Má to! Musí to být vítr! Něco se tu pohybuje, ale nejde to vidět. Aspoň Miki to nevidí. Že by to byl opravdu jeden z Maďarských turistů? Miki tomu až teď začíná trošku věřit.
Mezitím děcka ze třídy jdou ven z jeskyně. Nikdo se nevšiml, že někdo chybí. Nikoho to nezajímalo. Ani Mikiinu nejlepší kamarádku Ewu. Ta se objímala někde s Chrisem. Spolu se jenom řechtali a na nic nemysleli. Miki nikomu neschází.
Do jeskyně vejde další skupina turistů. Jsou to němci. Miki se zvedá na nohy. Připojí se ke skupince. Turisté na ni mluví nějaký nesmyslný německý věty. Vůbec jim nerozumí. ,,To jsem tak blbá??" říká si pro sebe ,,Učím se tady 4 roky němčinu a stejně nic nevím!" Skupinka už je naštěstí na konci. Miki za chvilku bude venku. U své třídy.
Ewa se zarazí. Chris si toho všimne a dělá si starost. ,,Co se stalo???" ,,Ale, Miki tu nikde není. Kde je??" Chrise to vůbec nezajímá. ,, Neboj, určitě šla jenom na záchod" a chytl ji za ruku. V tom se Miki objevila mezi děckama. Byla celá špinavá. Měla mokrý tričko a kalhoty od bahna. Všichni si myslí, že je nemehlo a někde po cestě spadla. Všichni na ni ukazují. ,,Achjo, takovej trapas se může stát jenom mě." Ewa za ní přiběhla jako správná kmoška a ptala se jí co se stalo. Miki vypráví svůj příběh z jeskyně. Ewa jí nevěří ani slovo. Myslí si, že lže. ,,Když mě neříkáš pravdu, tak jdu zpět za Chrisem, ahoj" Takhle zněla její poslední věta.
Byl krásný den. Sluníčko svítilo, bylo teploučko a příjemný větřík foukal. Listí padala tichounce ze stromů, ptáci zpívali. Kamarádky se bavily o klucích. Ewa s Chrisem byli pořád spolu, povídali si, vůbec se nenudili. A Miki seděla smutná na trávě, sama, nikdo za ní nepřišel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MichieE MichieE | Web | 10. června 2011 v 21:43 | Reagovat

jůů :)) krása,povedlo se ti to :) moc se mi to líbilo :) dobře se to čte,hltala sem všechny slova :D :)

2 dabelvsandel dabelvsandel | Web | 10. června 2011 v 21:55 | Reagovat

Díky moc :-) :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama