5.kapitola-Filmový večer

17. července 2011 v 13:53 | aja |  Anděl vs. ďábel
Tady máte 5. kapitolu. Dozvíte se, co se dělo na filmovým večeru

5.kapitola-Filmový večer
Miki začala být velmi šťastná. Je šťastná první den v měsíci, i když už je 25.10. Protože právě tento den si pro ni našla čas velmi milá kamarádka Ewa. Po dlouhé době jsou zase jenom spolu. Jen ony dvě. Bez žádných kluků, hlavně bez Chrise.
Holky se dohodly, že dnešek bude jejich nejlepší den. Sejdou se u Miki doma, kde zrovna nikdo z rodiny neotravoval. Plán holek zněl tak, že se budou dívat na filmy. To jim připadá super. Miki vytahuje DVD ze stolku. ,,Na co se budeme dívat?? Komedie, horor, scifi, nebo nějakej hodně romantickej a zamilovanej film?". Ewa nad tím ani vteřinku nepřemýšlí a hned vyhrkne: ,,Jasně, že romatickej, a úplně suprovej". Od té doby co má Chrise se nechce dívat na nic jinýho. Miki prolítne hlavou plno myšlenek: To jsem se jí nemusela ani ptát, tak to bylo stoprocentně jasný. Ewa miluje romantický filmy. Přitom dřív je úplně nesnášela. No jo, poznala lásku.
Miki už na to všechno přestane myslet. Přestane myslet na kluky, na Ewu a hlavně na Chrise. Byla by z toho celý večer smutná. Hrozně moc by jí vadilo, že nikoho nemá. A takhle přece nemůže kazit večer sobě i kamarádce.
,,Ewo, nechceš radši pustit nějakou komedii??" Miki to zkusí. Všechno by jí připomínalo Chrise. Ewa odpoví:,,Jo klidně, mě je to jedno, já se můžu koukat na cokoliv" Tuhle odpověď Miki vůbec nečekala. Čekala, že si Ewa bude stát za svým.
Film byl super. Holky se hrozně nasmály. Miki s Ewou do filmu říkali ještě svoje hlášky a to je bavilo ze všeho nejvíc. Holky si nemohly stěžovat. Prostě dobrej večer. Po filmu si holky začaly povídat. Dlouho spolu nebyli jen ony dvě, takže si toho měli říct fakt hodně.
Ewa pořád mlela o Chrisovi. V Mikiiné hlavě se honily myšlenky. Myšlenky takové, že se každou chvilku rozbrečí. Ale Miki je naštěstí hodně statečná a chovala se normálně. Dělala jako by se nic nedělo. Ale zarazila ji Ewina otázka: ,,A co ty?? Co kluci?? Líbí se ti někdo??" Co jí má na to jako říct? Pravdu by říct Ewě neměla. Z toho by byli jen problémy. Zase na druhou stranu by byla upřímná a nelhala by. Hlavně nesmí dlouho přemýšlet. Bylo by to nápadný. Tak odpoví jednoduchou větou. Jen doufám, že to Ewa nebude chtít víc řešit, do detailů. ,,Jo jeden kluk se mě líbí, ale ten nemá o mě zájem, takže se nic neděje, budu si muset počkat na jinýho, na toho pravýho." Miki si uvědomila, že tohle moc dobrý nápad nebyl. Po této větě je jasný, že to Ewa bude chtít vědět. Usmála se a v klidu se zeptala kdo to je. Miki se na ni už nedívala, podívala se do země a zavřela oči. Zmohla se jen na slova: ,, To je jedno. To není důležitý" Ewa se tak lehce nedá odbýt: ,, Není, jsme přece kmošky, mě to můžeš říct" Miki po dlouhé pauze začne: ,,Je to kluk, kterého znáš moc dobře….." Ewa se zarazí, tuhle větu zrovna slyšet nechtěla. Potichoučku vysloví jeho jméno. ,,Chris??" Miki lehce přikývne hlavou. Bojí se. Doufám, že kamarádka nebude naštvaná.
Kámošky leží na posteli. U televize, kde je jen černá obrazovka. Leží u vypnuté televize. Ale u obou holek se v hlavě honí svůj vlastní příběh. Příběh, který je poskládaný z myšlenek o Chrisovi a o nejlepší kamarádce. Ani jedna nic říct nechce. Obě čekají, až se ozve ta druhá. Miki se Ewy hodně bála. Ewa se totiž často naštve a hodně nadává. Teď je ale v klidu nic neříká. Takhle sedí už hrozně dlouho. Miki si myslí, že je to už asi hodina. Přitom se podívá nenápadně na hodiny a je to teprve 5 minut. Ten čas při přemýšlení tak pomale utíká.
Ann prolomila ticho jako první. ,,A jak dlouho už ho máš ráda, nebo miluješ??" Miki chvilku přemýšllí. ,,Už hodně dlouho, už od minulého roku" Ann se zatváří úplně jinak. Úplně jakoby udělala něco hrozného, špatného, co jí nikdy kmoška neodpustí. ,,A vadí ti, že s ním chodím já?? Že on má rád mě?? Promiň. Nevěděla jsem, že ho miluješ i ty. Ale Miki to nepřijde zas tak hrozný. ,,Ne v pohodě, mě to neva, on má rád tebe, jste spolu šťastní, tak spolu buďte dál". A krásně se při tom usmívá. Ann se musí najednou usmát taky.
Rozhovor o klucích přestal. Už se normálně baví, říkají blbosti a každé vědě se smějí. Super to se jim povedlo. Ann dostane střelenej nápad: ,,Nebudeme vyvolávat duchy??" Miki je trošku strašpytel. ,,No já nevím, já bych to nechala na jindy. Až tady u nás bude víc holek" Ann na to: ,,Nevadí, tak až jindy. Teď bychom si mohli pustit nějakej hooodně strašidelnej horrrrorrr" To řekne tak strašidelně, až se Miki lekne. Ale hned potom se tomu začne smát. ,,Ok, tak já jdu něco vybrat" a zapíná jedno DVD. Tohle DVD je mámy a máma nechce, aby se na to Miki dívala. Je to prý moc strašidelný. To je divný, protože její máma se s Miki dívá na všechny horory, který někde sežene. Tak si to pustí. Film začíná.
A je po filmu. Na tohle se fakt holky dívat neměli. Miki se chce hrozně na záchod. Ale radši nejde nikam z pokoje. Hrozně se bojí. A Ann to stejný. Holky jsou na tom hodně špatně. ,,Hej Miki to nebyl asi moc dobrej nápad, že??" Miki odpoví hrozně rychle ,,Ne, to teda nebyl. Teď se nedostanu ani na záchod, hrůza" Ann se podívá na hodinky. ,,Cože?? To už je 22:00 hodin?? To už jsem měla být dávno doma, ale teď se mně ven fakt nechce". Miki dostane nápad. ,,Tak zavolej rodičům, ať pro tebe přijedou." ,,Ne to dělat radši nebudu, ty by mě zabili a řekli, že mám okamžitě domů. Zavolám radši Michaelovi" odpoví Ann. Michael je Annin starší brácha. Miki ho viděla jenom párkrát a to jenom chvilku. Moc ho ještě nepoznala, ale ví, že mu je 17. ,,Tak dobře, řekni mu, ať si sem pro tebe přijede. A ať mě dovede na záchod" holky se smějí a Ann zachvilku začne volat.
Michael je super brácha. Nechápu, proč Ann na něj pořád nadává. Teď jí řekl, že se nemá bát, že pro ni klidně přijede. Dozvěděl se Mikiinu adresu a už vyrazil. Je na cestě.
,,Crrrrrrr" ozval se zvonek. Je to opravdu Michael?? Není to vrah?? Není to duch?? Není to vlkodlak ani upír?? To jsou blbý myšlenky. Co by tady asi dělali?? Musí to být Michael přece. Ale stejně žádná z holek nejde otevřít. Jen radši poslouchají, co se děje za dveřma. ,,Holky, otevřete, to jsem já Michael" Uf, holky si oddechli a Miki jde v klidu otevřít dveře. ,,Ahoj Miki" řekne Michael. Miki si něco uvědomí- on je tak krásnej, jak to, že se mě nikdy nelíbil. A ten jeho hlas je nádhernej. Ještě když vyslovuje moje jméno. Ale teď není čas na přemýšlení. ,,Ahoj, pojď na chvilku dál" Ann se začne řechtat a řekne: ,, Jo pojď, musíš odvést Miki na záchod, chce se jí asi hodinu a ještě nebyla" Miki se tomu směje a odpoví: ,,Ne, v pohodě, to zvládnu sama, teda aspoň doufám"
Michael si jde sednout na sedačku u televize. Uvidí na stolku DVD. Vezme si ho do ruky a prohlídne si ho. ,,Na tohle jste se dívali jo??" holky přikývnou hlavou ,,Tak to se v tom případě nedivím, že jste byli tak vystrašený. Na to bych se za žádnou cenu nedíval ani já." Michael je super. Holky už se nebojí, začal mluvit o jiných, srandovních věcech, po kterých je všem super.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 michieE michieE | Web | 17. července 2011 v 18:09 | Reagovat

Doooost hustýýý ! :DDDD že by se Michael zamiloval do Miki ? :D Ewin starší brácha...já znám jednu Ewu co má bráchu Michala,ale mladšího.. :DDD čím to asi bude ?: DDD oc povedlo :)) pěknéé _:)

2 dabelvsandel dabelvsandel | 17. července 2011 v 19:41 | Reagovat

no uvidíš :D ale možná se zamiluje :D no škoda, že ta Ewa má toho brách mladšího :D jinak by to bylo dobrý a povedlo by se to :D díky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama